EVDEN EVE NAKLİYAT-İSTANBUL NAKLİYAT

EVDEN EVE NAKLİYAT
SA-HA EVDEN EVE NAKLİYAT

EVDEN EVE NAKLİYAT

Evden eve nakliyat çok kapsamlı bir iştir. Her firma bu kapsamda bir faaliyet gerçekleştiremez. Öncelikli olarak bu işin nasıl ne şekillerde yapılabileceğine bakalım tabi ki birazda maliyetine , eğer uygun bir şekilde ev taşımacılığı, büro taşımacılığı ,

EVDEN EVE NAKLİYAT
SA-HA EVDEN EVE NAKLİYAT

iş yeri taşımacılığı ve benzeri faaliyeti isteniyor ise sadece nakliye aracına parça eşya olarak verilebilir. Bu türde de kalite beklenmez ve doğru araçla taşıma işlemi gerçekleştirildiği söylenemez. Bir az  daha maliyeti arttıracak olursak eşyalarınız olması gerektiği gibi bir evden eve aracına yüklenir ama asansörlü taşıma ve uzman ekipten mahrum kalınır hatta ve hatta taşıma sigortasından dahi. SA-HA NAKLİYAT olarak bunlara yönelik çalışmalardan kaçınarak evden eve işini profesyonel olmayacak her tür faaliyetten kaçınarak yapmaktayız.

Evden eve nakliyat

Evden eve nakliyat İşine  başmadan önce ücretsiz olarak ekspertiz ekibimiz evinize gelerek çalışmasını gerçekleştirir. Ardından gerekli sözleşmeler yapılarak eşyalar fotoğraflanır ardından her eşya teker teker sigorta kapsamına alınmaktadır. Bu  dakikadan sonra evinizden özel eşyalarınızı alıp yeni evinizin yolunu gönül rahatlığıyla tutabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken yeni evinize ulaştığınızda eşyalarınızı kontrol ettikten sonra Sa-Ha Nakliyata teşekkür telefonu açmak olacaktır. Bizi tercih ettiğiniz e pişman olmayacaksınız.

EVDEN EVE NAKLİYAT SÖZLEŞMESİ

Karayolları Taşıma Kanunu taşımalarda sözleşme imzalamayı zorunlu kılmıştır. Peki, iki tarafça imzalanacak sözleşmenin içeriği nasıl hazırlanmalıdır. Hangi bilgileri içermeli, eklemeler yapılabilir mi? Türk Ticaret Kanunu sözleşmede bulunması gerekli kayıt ve bilgileri çok güzel sıralamış. Karşılıklı eşya sahibi ve nakliyat firması yetkilisi ile imzalanacak evden eve nakliyat sözleşmesinde aşağıdaki kayıt ve bilgilerin bulunması gerekmektedir.

SÖZLEŞMEDE BULUNMASI GEREKENLER

a) Düzenlenme yeri ve tarihi.
b) Gönderenin adı, soyadı veya ticaret unvanı ve adresi.
c) Taşıyıcının adı, soyadı veya ticaret unvanı ve adresi.
d) Eşyanın teslim alınacağı yer ve gün ile teslim edileceği yer.
e) Gönderilenin adı, soyadı veya ticaret unvanı ile adresi.
f) Gerektiğinde bildirim adresi.
g) Eşyanın türünün olağan işareti ile ambalajının çeşidi ve tehlikeli mallarda bunlara ilişkin mevzuatta öngörülen, diğer durumlarda ise genellikle tanınan işaretleri. Tehlikeli eşyaların taşınması ile ilgili yazı.
h)Taşınacak paketlerin sayısı, işaretleri ve numaraları.
i) Eşyanın net olmayan ağırlığı veya başka şekilde beyan edilen miktarı. Örnek üç oda bir salon ev eşyası (3+1 ev eşyası)
j) Taşımanın yapılacağı süre. Eşyanın alındığı tarih ve teslim edileceği tarihlerin olması yeterlidir.
k) Kararlaştırılan taşıma ücreti ve teslime kadar ortaya çıkacak giderler ile taşıma ücretinin gönderenden başka biri tarafından ödenecek olması hâlinde buna ilişkin kayıt.
l) Teslimde ödemeli taşımalarda teslimde ödeme kaydı ve ödenecek tutar.
m) Eşyanın gümrük ve diğer resmî işlemlerine ilişkin talimatlar.
n) Taşımanın nasıl bir araç ile yapılacağının belirtilmesi.
İSTANBUL EVDEN EVE NAKLİYAT
İki tarafça imzalanacak sözleşme içeriğin kabul edildiğine ve taşıyıcının eşyayı teslim aldığına kanıt oluşturur. Taşıyıcı eşya sahibi verdiği bilgilerin doğru olduğunu ispat ile mükellef değildir. Eşya sahibinin yanlış bilgi vermesi sonucu taşıyıcı uğradığı zararı eşya sahibinden istemem hakkı vardır. Sözleşmede ayrıca iki tarafın anlaştığı diğer hususlar eklenmelidir. Örnek olarak eşya sahibi eşyası teslim edildikten sonra eşyada bir hasar mevcut ise 3 gün içinde nakliyat firmasına bilgi vermelidir. Aksi takdirde zaman aşımından bu hakkını kaybeder. Ayrıca taşıyıcı bu zaman aşımı hakkında eşya sahibine bilgi vermiş olma şartı var. Bu nedenle bu maddenin de eklenmesi gereklidir.
 ZEYTİNBURNU EVDEN EVE NAKLİYAT
Bu bilgilerin olduğu bir sözleşme her iki tarafın haklarını koruması açısından önemlidir. Evden eve nakliyat sektöründe yapılan taşımaların 90%’ına yakını sözleşmesiz taşınıyor. Sözleşme yapmak için bir kâğıt ve kaleminizin olması yeterli anlaştığınız şartları, eşyanız hakkında bilgileri, teslimi ile ilgili bilgileri, her iki tarafın isim ve adresleri ile yaptığınız ödeme ile yapacağınız ödemeleri bir kâğıda iki dakikada karalayıp imzaladıktan sonra firmanın eşyaları taşımaya başlamasına izin vermek en doğru olandır. Firmadan sözleşme istedim getirmedi, sözleşeme yanlarında yokmuş gibi bahanelere sığınmayın hemen bir kâğıt ve kalem ile sözleşmenizi hazırlayın ve imzalayın. Eğer yeterince zamanınız varsa ve ben daha iyi bir sözleşme hazırlamak istiyorum diyor iseniz işte bir evden eve nakliyat sözleşmesi örneği bu sözleşmeyi bilgisayarınıza indirebilir veya yazdırabilirsiniz.
5/5 - (10 votes)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın